Çamsan Parke Hakkında

Çamsan Parke 1997 yılında Türkiye'de üretilen ilk LAMiNAT PARKE ürünü olma özelliği ile günümüzde sahip oldugu Kaliteli, Sağlıklı, Estetik ve Dekoratif ürun nitetikleri ile sektörünün öncüsü olan ÇAMSAN AĞAÇ SAN. ve Tic. A.S tarafindan piyasaya sunulmaktadır.

Teknik Özellikler

  • Tutkalsiz Click sistem
  • 8 mm Kalinlikta Laminat Parke
  • Timberland yüzey (Daha dogal ve kaymayan yüzey)
  • Çamsan Parkelam Laminat Parke Asinma sinifi Class 31 (AC3)
  • Suya dayanikli Yesil HDF Tasiyici Levha
  • Laminat parkeler de E1 Standardi mevcuttur. (Çamsan Parkelam Kanserojen madde içermemektedir)
  • Parkelam Laminat parkelerimiz Sigara atesine dayaniklidir.
  • Çamsan Laminat parkeler günesten rengi solmaz.
  • Leke tutmaz.
  • Hijyeniktir.


Mdf Yi Türkiye’de ilk üreten Çamsan Anonim Şirketi kalitesini parke inşaat ve turizm gibi sektörlerde de göstermiştir. Çamsan Mdf üretiminden sonra parke sektörüne de Parkelam adıyla giren Çamsan A.Ş. sektörde uluslar arası firmalar arasında yerini almıştır. Avrupa standartlarında ki teknolojisi ve ağaç sanayi sektöründen, turizm ve inşaatçılığa kadar birçok iş kolunda faaliyet gösteren; Türkiye’nin gözde ve en büyük üreticisidir. Teknolojisiyle imalat, kalite ve pazarlama ağıyla ağaç sanayi sektöründe uluslar arası şirketler arasında Çamsan A.Ş. ilk sıralardadır. 1997 Yılında Çamsan Parke PARKELAM markası ile Türkiye’nin ilk laminat parke ürününü üretti. Çamsan A.Ş. günümüze kadar kalite çizgisini hiç bozmadan; laminat parke sektöründe parkelam ürününü marka yapmayı başarmıştır. Çamsan parke ürünü: TSE standartlarında E1 normunda, garantili, çevre ve sağlık dostu üründür. Yüksek kalitede HDF si vardır.

Çamsan A.Ş. üretim tesislerinde üretilen laminat parke ürün çeşitleri; temizlenmesi kolay, sağlığa zararlı maddeleri bileşenlerinde bulundurmayan, estetik birçok renk ve desen çeşidi olan kolay montajı yapılabilen üstün kaliteli bir yer döşemesidir.
 
Masif parke uygulamalarında ki gibi sistire ve cila gerektirmez, kolay çizilmez ve aşınmaz. Pek çok renk seçeneği vardır, mobilyalarınıza ve duvarlarınıza en uygun laminat parkeyi seçme imkânı sağlar. Montajı pratik, kolay, hızlı ve temizdir.

Parkelam Lock laminat parke ev ve iş yerlerinde uygulanabilecek bir üründür. Fakat banyo, tuvalet gibi su ve rutubet alan yerlerde kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Alttan ısıtma sistemlerine uygundur.

Çamsan A.Ş. web sitesinde Çamsan parke ürünü için; “döşeme ve kullanımda pek çok avantajlara sahip bitmiş bir ürün olup, HDF nin iki yüzünün kaplanmasıyla oluşan çağdaş ve uzun ömürlü yer döşemesidir” diye ürününü tarif ediyorlar.

ÇAMSAN A.Ş. Sunta, MDF üretimi gibi diğer ana ürünlerden biri olarak laminat parke ürünü imalatı hızla devam etmektedir.

Ordu ve Sakarya tesislerinde üretilen parkelam laminat parke ürünleri için yüksek kalitedeki HDF levhaları kullanılmaktadır. Çamsan web sitesinde yazan bilgiye göre, Ordu tesislerinde mevcut 3,5 milyon metrekare üretimi vardır. Sakarya tesislerinde yıllık üretim kapasitesi 10 milyon metrekaredir.

Sakarya tesisleriyle Ordu tesisleri üretim toplamı 13,5 milyon metre kare kapasiteye ulaşmıştır. Çamsan A.Ş. öncü ve lider bir Türk Sanayi kuruluşudur.